Wydarzenia Imprezy plenerowe Festiwal Brave Kids we Wrocławiu

Brave Kids - odważne dzieciaki we Wrocławiu

9. lipca 2011 r. sobota - 11. lipca 2011 r. poniedziałek

Od 22 czerwca do 11 lipca dzieci z Ugandy, Rwandy, Palestyny, Norwegii, Wrocławia, a także uchodźcy z Czeczenii, Inguszetii i Romowie z Czech wezmą udział w projekcie Brave Kids.

Międzynarodowa grupa dzieci pochodzących z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi będzie pracować nad wspólnym przedstawieniem, wnosząc w nie cząstkę siebie i swojej kultury. To, co ich różni, będzie więc motorem do poszukiwania tego, co ich łączy. Młodzi twórcy wystąpią w podwójnej roli - będą uczyć się od innych i sami udzielać lekcji. Brave Kids to wyjątkowy projekt realizowany w ramach międzynarodowego wydarzenia jakim jest Brave Festival, który w tym roku odbędzie się we Wrocławiu już po raz 7.

Poza przygotowywaniem wspólnego występu który zostanie zaprezentowany na finale festiwalu, najmłodsi wezmą udział w warsztatach oraz spotkaniach, w trakcie których będą mogli poznać się nawzajem i porozumieć w najbardziej uniwersalnym z języków - w języku sztuki. Ważną częścią pobytu dzieci w Polsce jest goszczenie ich we wrocławskich rodzinach, co pozwala na budowanie głębokich relacji i poznanie polskiej kultury.

Pracę warsztatową i spektakl poprowadzi Anna Krotoska i Łukasz Sosulski. Stroną plastyczną zajmie się Mikołaj Smoleński i Patrycja Mastej.

Brave Kids to głos odważnych dzieci. Festiwal pozwala im mówić i dzięki temu przywraca im godność. Dążenie organizatorów wydarzenia do tego by pomóc dzieciom ocalić to, w co wierzą, daje im siłę w codziennych zmaganiach. Dopełnieniem tegorocznej edycji będzie seminarium na temat edukacji kulturalnej, w której udział wezmą osoby niezwykle odważne, takie jak Babar Ali - pochodzący z Indii najmłodszy dyrektor szkoły na świecie.

Zapraszamy do śledzenia projektu na stronie internetowej oraz na koncert finałowy. Więcej szczegółów na stronie www.bravefestival.pl/bravekids/