Manufaktura Świąteczna i jarmark w CK Zamek

19. grudnia 2009 r. sobota

Zapraszamy na klimatyczny Jarmark Świąteczny. U nas znajdziesz oryginalne prezenty dla najbliższych, ciekawe ozdoby świąteczne, poczujesz atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
W przedświąteczną sobotę - 19 grudnia, zapraszamy do Centrum Kultury Zamek na Manufakturę Świąteczną. Jak co roku, w przyjemnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd będzie można własnoręcznie przygotować dekoracje świąteczne. W tym roku po raz pierwszy Manufakturze towarzyszył będzie Jarmark Świąteczny, na którym pojawią się stoiska ze świąteczno-prezentowym asortymentem.

Pokazy i warsztaty artystyczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:

POKAZY:

Szydełkowane anioły - to piękne ozdoby wykonane ręcznie na szydełku. Ambitnym zdradzimy przepis na wykonanie takiego anioła... pozostałych zachęcamy do zakupu gotowych aniołów.

WARSZTATY:

· Malowanie bombek - zrób sobie bombkę! - malować będziemy farbami do szkła, które nadają wyjątkowej lekkości szklanym ozdobom, ponadto będzie można je ozdobić brokatem, piórkami, koralikami i innymi ozdobami.

Wstęp 5 zł (w tym 1 bombka i materiały), możliwość zakupu większej ilości bombek w cenie 3 zł

· Ceramiczne anioły - warsztaty nie tylko dla najmłodszych. Wszystkie prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym i poszkliwione, dzięki czemu będą trwałą ozdobą. Istnieje możliwość zakupu gotowych prac wykonanych w zamkowej pracowni.

Wstęp 14 zł (w tym materiały)

· Lukrowanie pierników - tym razem piernik posłuży nie jako budulec do świątecznego domku, ale jako podłoże do wzorzystych ornamentów z lukru. Jedyne ograniczenie inwencji twórczej stanowi rozmiar piernika.

Wstęp 5 zł (w tym materiały)

· Recyklingowe kartki świąteczne - nie spodziewasz się nawet z jakich materiałów, pozornie bezużytecznych i nieciekawych można wyczarować oryginalne i piękne kartki świąteczne.

Wstęp 5 zł (w tym materiały)

Jarmark - 10:00 - 17:00

Centrum Kultury "ZAMEK"