Wydarzenia Kategoria ogólna Gimnastyka buzi i języka, zabawy logopedyczne

Gimnastyka buzi i języka, zabawy logopedyczne

24. marca 2009 r. wtorek - 30. kwietnia 2009 r. czwartek

Są to zabawy logopedyczne dla dzieci w grupach wiekowych: dzieci 2-3 letnie, 4-5 letnie,6-7 letnie. Będą to ćwiczenia wspomagające artykulację (ćwiczenia usprawniające narządy mowy, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia oddechowe) i zabawy logopedyczne(rozwiązywanie zagadek, nauka wierszyków i piosenek).

Ćwiczenia słuchowe- stanowią one bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych, ponieważ często opóźnienia czy zaburzenia rozwoju mowy pojawiają się na skutek opóźnień rozwoju słuchu fonematycznego. Stymulując funkcje słuchowe przyczyniamy się do rozwoju mowy dziecka.

Ćwiczenia oddechowe - poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Ćwiczenia prowadzone są w formie zabawowej. Są także wplatane w opowieści i zabawy ruchowe.

Ćwiczenia artykulacyjne - u większości dzieci z wadą wymowy występuje obniżona sprawność narządów artykulacyjnych. Czasem przyczyną wady wymowy są nieprawidłowości w budowie anatomicznej narządów mowy.

Przyczyną bywają także, szczególnie u dzieci młodszych, nieprawidłowe nawyki związane z połykaniem lub oddychaniem. Konieczne są w tych wszystkich wypadkach ćwiczenia motoryki narządów mowy oraz ćwiczenia prawidłowego połykania.

Zajęcia we wtorki:
Dzieci w wieku 2-3 lat o godzinie 14:15-14:45.
Dzieci w wieku 4-5 lat o godzinie 15:00-15:30.
Dzieci w wieku 6-7 lat o godzinie 15:45-16:30.

Obowiązują zapisy. Koszt 15 zł (zajęcia 30 minutowe) 20 zł (zajęcia 45 minutowe).
Centrum Edukacji i Twórczego Rozwoju TALENT, Karłowice.
071-325-20-17, 0602-773-515,
biuro@talent.wroclaw.pl